Świetny makijaż – sprawdź, w jaki sposób go zrobić

Często okazuje się, że wbrew generalnie panującym stereotypom dużo dam nie stosuje makijażu na co dzień. Twierdzą, że jest to zbyteczny wydatek, ponieważ niedrogie preparaty są niezwykle nietrwałe, a drogie nie zawsze zapewniają lepszą jakość.

Inne przedstawicielki płci ładnej stwierdzają, iż wykorzystywany przez nie okolicznościowy makijaż nie poprawia pod żadnym pozorem wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast sporo kosztownego czasu. Wszystkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najważniejsza jest odpowiednia baza pod makijaż i ozdoby do paznokci. Dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, schowamy niedoskonałości oraz ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Cykliczne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z nieraz nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych preparatów, jakie stanowią dopełnienie imponującego make-up’u.

Make-up oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda marzy o tym, by jej spojrzenie przyciągało, jednakowoż wyłącznie ze względu na nienagannie podkreślone plusy, a nie z powodu rozmazanego tuszu lub rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w współczesnych czasach nie musi to już być problemem. Jeżeli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, który zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to doskonale sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najprawidłowiej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, jakkolwiek wynik utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek też można zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to kapitalna kwestia, to właśnie dzięki jakiej nawet tani cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed nałożeniem cieni lub ewentualnie kredki (w zależności od preferencji) i już można się radować trwałym piękny makijażem oczu. Na wszystko wobec tego jest porada oraz nie trzeba bez żadnego ale korzystać z usług wizażystki, aby wyglądać przez cały dzień estetycznie.